Rögvest magyar éremmel indult a világbajnokság záró napja

A szombati nap két magyar aranyérmet (a Kiss Blanka, Lucz Anna kettős és Kopasz Bálint) és két bronzot (Bragato Giada és Nagy Bianka 200-on és 500-on) hozott, így az éremtáblázat harmadik helyén várták a mieink a folytatást.

A záró etapot a B döntők vezették fel, itt két számban voltunk érdekeltek, a tavaly C–1 1000 méteren bronzérmes Adolf Balázs a harmadik helyen zárt, a tegnap 200-on vb-címet nyerő Kiss Blanka, Lucz Anna kettős pedig az olimpiai számban a kilencedik lett – igaz, itt utóbbi alig fél órán belül a K–1 200-as A döntőjére volt hivatalos.

Nagyon fájt ez a B döntő. Tanultam a középdöntős futamomból, többen azt mondták, hogy bekezdtem az elején, most direkt tartalékoltam, hogy a második 500-on meg tudjak indulni keményen, de ugyanazazt éreztem, egyszerűen a szembeszél teljesen megállított, és bárhogy próbáltam kifuttatni a hajót, egyszerűen úgy éreztem, mintha sárban eveznék, nagyon rossz volt

– mondta az Indexnek Adolf Balázs, aki az 5000 méteres döntőt címvédőként várja. Elmondása szerint nem maradt benne túl sok energia, de a délutáni versenyig igyekszik kipihenni magát.

Az A döntők

A záró nap fináléit épp Lucz Anna versenyszáma indította el, a koppenhágai viadalon ezüstérmes versenyző pedig újabb érmet szerzett Kanadában, nagy csatában ért fel a dobogó harmadik fokára.

A vasárnapi program (félkövérrel szedtük az olimpiai számokat)

B DÖNTŐK

férfi C–1 1000 m (Adolf Balázs – 3.)

női K–2 500 m (Kiss Blanka, Lucz Anna – 9.)

A DÖNTŐK

női K–1 200 m (Lucz Anna – 3.)

16.19: férfi K–1 200 m (Csizmadia Kolos)

16.44: női C–1 500 m (Balla Virág)

16.59: férfi K–2 1000 m (Noé Bálint, Kulifai Tamás)

17.10: női K–1 1000 m (Rendessy Eszter)

17.21: férfi C–2 1000 m (Kiss Balázs, Hodován Bálint)

17.38: férfi C–4 500 m (Zombori Dominik, Koczkás Dávid, Slohoczki Ádám, Kollár Kristóf)

17.56: férfi K–2 500 m (Nádas Bence, Kopasz Bálint)

18.11: mix C–2 500 m (Gönczöl Laura, Fejes Dániel)

18.14: mix K–2 500 m (Kurucz Levente, Gazsó Dorka Alida)

18.40: női C–4 500 m (Bragato Giada, Balla Virág, Takács Kincső, Nagy Bianka)

MARATONI DÖNTŐK

19.40: női K–1 5000 m (Kőhalmi Emese)

20.15: férfi C–1 5000 m (Adolf Balázs)

20.50: női C–1 5000 m (Balla Virág)

21.30: férfi K–1 5000 m (Noé Bálint)

KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG (KANADA)

FÉRFIAK

K–1 200 M

Csizmadia Kolos

K–2 1000 M

Magyarország (Noé Bálint, Kulifai Tamás)

C–2 1000 M

Magyarország (Kiss Balázs, Hodován Bálint)

C–4 500 M

Magyarország (Zombori Dominik, Koczkás Dávid, Slohoczki Ádám, Kollár Kristóf)

K–2 500 M

Magyarország (Nádas Bence, Kopasz Bálint)

NŐK

K–1 200 M

Lucz Anna

C–1 500 M

Balla Virág

K–1 1000 M

Rendessy Eszter

C–4 500 M

Magyarország (Bragato Giada, Balla Virág, Takács Kincső, Nagy Bianka)

MIX DÖNTŐK

C–2 500 M

Magyarország (Gönczöl Laura, Fejes Dániel)

K–2 500 M

Magyarország(Kurucz Levente, Gazsó Dorka Alida

MARATONI DÖNTŐK

FÉRFIAK

C–1 5000 M

Adolf Balázs

K–1 5000 M

Noé Bálint

NŐK

K–1 5000 M

Kőhalmi Emese

C–1 5000 M

Balla Virág

(Borítókép: Úton a Banook-tó médiabejárata felé – Fotó: Borbély László/Index)

Forrás: https://index.hu/sport/kajak-kenu/2022/08/07/kajak-kenu-vilagbajnoksag-2022-kanada-vasarnapi-dontok-lucz-anna-csizmadia-kolos-kopasz-balint-nadas-bence-adolf-balazs/