MotoGP: Rins biciklivel bukott a kerékpározás világnapján

Álex Rins kihagyni kényszerül hazai futamát, miután csütörtök reggel kerékpározás közben bukott és megsérült a MotoGP hétvégi Katalán Nagydíjának helyszínén, a montmelói pályán. Péntek reggel operálják.

Álex Rins az utóbbi időben sok bukást megúszott, csütörtökön nem volt szerencséje (Fotó: motogp.com)

A baj csőstül jön, ennél találóbban nehéz lenne összefoglalni Álex Rins utóbbi pár hetét.

A suzukis, aki tavaly a harmadik helyen végzett a MotoGP-világbajnokságban, az idén még nem tudott dobogóra állni, sőt az eddigi hat futamból csak kétszer szerzett pontot. Az utóbbi négy verseny mindegyikén bukott, Jerezben ugyan visszaállt és végig ment, de csak 20-ik lett.

Rins ugyan nagyon gyors a futamokon, de idén eddig hét eséssel a kategória éllovasai között van ebből a szempontból is.

Mintha ez még nem lett volna elég, csütörtökön úgy gyűjtötte be nyolcadik balesetét, hogy még csak motorra sem kellett ülnie hozzá.

Reggel, a montmelói pályán kerékpározás közben bukott, és olyan szerencsétlenül esett, hogy csuklósérülést szenvedett, orsócsontja eltört és el is mozdult, így péntek reggel Dr. Javiér Mir megműti és két csavarral rögzíti a sérült csontot, hogy minél gyorsabb legyen a gyógyulás.

Operáció nélkül is rendbe jönne, de az legalább négy-öt hetet venne igénybe.

Rins a lehető legrosszabbkor sérült meg, hiszen négy héten belül három futamot rendeznek a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, mielőtt öthetes nyári szünetre mennek.

Történt mindez a kerékpározás világnapján…