A Dortmund fölényesen nyert a Schäferék elleni rangadót

A 2021-es év magyar aranylabdása a kispadon kapott helyet a találkozón, amelyen az első félidő derekán Marco Reus kétszer is bevette a hazai kaput.

A hajrához közeledve tovább növelték előnyüket a fekete-sárgák, akik így éltek a Bayern meglepő zakójával, és hat pontra kapaszkodtak.

A fordulót még a negyedik helyen kezdő berliniek számára a szépítés sem jött össze (Mohwald gólját szabálytalanság miatt elvették), az eredmények alakulása miatt pedig már csak a hatodik helyen állnak.

BUNDESLIGA

22. FORDULÓ

Union Berlin–Dortmund 0–3 (Reus 18., 25., Guerreiro 71.)

17.30: Hoffenheim–Bielefeld

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 52 pont (70–25), 2. Dortmund 46 (57–36), 3. Leverkusen 41 (58–36), RB Leipzig 34 (43–27), 5. Freiburg 34 (34–25), 6. Union Berlin 34 (29–30)

(Borítókép: Ronny HARTMANN / AFP)